חפש בפינת יזכור

חנן בוך

1944-1967בן יהושע וקטרינה. נולד ביום ד' בניסן תש"ד (28.3.1944) בעיר דביקסרי אשר בברית המועצות. המשפחה היגרה לפולין כאשר חנן היה בן שנתיים כי היא שכרה מקלט מפני הנאצים. בגיל שש התיתם מאביו. בפולין התחנך חנן בבית ספר יסודי ממשלתי, אך בשנת 1958 עלתה המשפחה לארץ והשתקעה בעין שמר. חנן נתקבל למוסד החינוכי "מבואות עירון", נקלט בתוך האווירה הקיבוצית ושם סיים את לימודיו התיכוניים. חקלאי היה ועסק בנטיעות. סגור היה מטבעו וביישן ואהב להתבודד. אך למרות כל זאת היה אהוב על הצעירים מבני גילו אשר בקיבוץ.
בנובמבר 1962 גויס לצה"ל והתנדב לחיל הצנחנים. עבר קורס מ"כ וקורס חבלה בהצטיינות, ולאחר מכן הועבר לחיל הנדסה מוצנח. מפקדיו בצבא זוכרים אותו כבחור שקט, נכון לבצע כל פקודה באהבה ובנאמנות.
כמפקד כיתה וכסמל מחלקה זכה חנן להערצת פקודיו על יחסו הבלתי אמצעי אליהם. בזמן שירותו הקדיש כל שעה פנויה לקריאת ספרים. אחרי ששוחרר מן הצבא חזר לקיבוץ ולמטעיו, בהם השקיע מרץ ואהבה. באחד הימים התחיל לרקום את עתידו עם אחת מבנות המשק וכאשר נקרא שוב לדגל נפרד מחבריו מתוך תקווה כי במהרה ישוב, בהאמינו שהמלחמה לא תימשך ובשובו לקחת לו לאשה את בחירת לבו. אך לא כן רצה הגורל, כי ביום השני לקרבות של מלחמת ששת הימים, הוא כ"ז באייר תשכ"ז (6.6.1967), נפל בקרב על שחרור ירושלים. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי שעל הר הרצל בירושלים. בספר "מאריות גברו" של מפקדת הצנחנים הובאה ביוגרפיה שלו ותיאור הקרב האחרון. גם ב53" מהם" לזכר חללי הקיבוץ הארצי שנפלו במלחמת ששת הימים הוקדש עמוד לזכרו ולזכר חברו (אמנון חרודי).
(דף זה הוא חלק ממפעל ההנצחה הממלכתי "יזכור", שנערך ע"י משרד הביטחון)

-----------------------------------------------


מדליקה נר זכרון לחנן בוך 1944-1967. חנן דומה מאוד לאבא שלי יהודה שמואל בוך ולכן אני סבורה שחנן הוא בן משפחתנו, גם אם אין הקשר המשפחתי ידוע לנו באופן מדוייק, הכאב הוא כאב והוא קיים עמוק בלב.
אני מדליקה את נר הזכרון בשמי ובשם כל משפחת בוך.
חנה-טובה בוך 6.6.08

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה